تا کنون حتما در جریان طرح رجیستری، ثبت شماره سریال گوشی های موبایل برای مبارزه با قاچاق این کالا، قرار گرفته اید. بر اساس این طرح اگر شماره سریال گوشی در سامانه رجیستری ثبت نشده باشد، اپراتورهای همراه به آن گوشی سرویس ارایه نمی کنند. شماره سریال گوشی هایی در این سامانه ثبت می شوند که به طریق قانونی و از یکی از گمرک های کشور وارد کشور شده باشند.  بهر حال، چندی است از طریق سرشماره ای به برخی مشترکان موبایل گفته می شود که سریال گوشی آنها در سامانه رجیستری ثبت نشده و به زودی گوشی آنها از کار می افتد. در ادامه برای اطلاع از جزییات این خبر با موبایل باما همراه باشید.
حسین فلاح جوشقانی، معاون رگولاتوری، در توضیح این مورد گفت که این پیام ها قطعا جعلی هستند.

اولا که اجرای طرح رجیستری شروع نشده و در مرحله تست هستیم، ثانیا اینکه مواردی از این قبیل را از طریق پیامک اطلاع رسانی نمی کنیم و اگر هم موضوعی نیاز به اطلاع رسانی داشته باشد از طریق مراجع ذی صلاح مثل وزارت صنعت پیگیری خواهیم کرد.

با توجه به اینکه در این پیامک ها برای رفع مشکل و حذف شماره سریال از فهرست گوشی های قاچاق درخواست پول شده است، فلاح جوشقانی گفت:

قطعا بعد از اجرای قطعی طرح بازه زمانی در نظر گرفته می شود تا مشترکانی که گوشی خود را پیش از این طرح خریده و بعد از آن فعال کرده اند، به مراجع مربوطه مراجعه و رجیستر کنند که قطعا هزینه ای نخواهد داشت. خط قرمز ما این است که اجرای طرح رجیستری کمترین هزینه را داشته باشد. باز هم می گویم اگر چنین پیامک هایی دست مردم برسد قطعا با هدف کلاهبرداری است.

معاون رگولاتوری همچنین افزود که هیچ کدام از اپراتورها این سر شماره را واگذار نکرده اند و این پیامک کلاهبرداری از طریق هیچ سرشماره انبوه و تبلیغاتی ارسال نشده است.

منبع: تک شات