اپل و ایرپادز

شرکت اپل چهارشنبه شب طی یک کنفرانس خبری، از جدیدترین محصولات خود شامل آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس و سری دوم اپل واچ رونمایی کرد. یکی از تغییرات مهم آیفون‌های امسال اپل حذف جک ۳٫۵ میلی متری هدفون بود و به این ترتیب کاربران باید از این پس برای گوش دادن به موسیقی با آیفون‌های اپل از هدفون های دارای خروجی لایتنینگ یا هدفون‌های بی سیم استفاده کنند. به همین دلیل بود که اپل چهارشنبه از یک هدفون بی سیم جدید به نام AirPods نیز رونمایی کرد. با موبایل باما همراه باشید.

ایرپادز (Airpods)

زمانی که اپل ایرپادهای جدید خود را معرفی کرد در مرحله اول این طور به نظر می‌رسید که این هدفون‌ها به صورت انحصاری برای محصولات مبتنی بر پلتفرم iOS طراحی و تولید شده‌اند. در این هدفون‌ها از تراشه W1 جدید اپل استفاده شده است که همگام شدن آنها با آیفون‌ها را سریع‌تر خواهد کرد. از سوی دیگر مطابق با اطلاعات رسمی منتشر شده درباره ایرپادها، این هدفون‌ها “به محصولات تولید شده توسط اپل مجهز به پلتفرم‌های iOS 10، watchOS 3 یا macOS Sierra نیازمند هستند.

در هر حال خبر خوش برای آن دسته از کاربرانی که به هدفون‌های بی سیم جدید اپل علاقه دارند اما گوشی هوشمند آنها آیفون نیست، این است که بدانند ایرپادهای جدید این شرکت با محصولات سایر شرکت‌ها نیز کار می‌کنند. اپل این موضوع را تایید کرده و گفته AirPod ها از محصولات غیر اپلی نیز پشتیبانی می‌کند زیرا این محصول در حالت کلی یک هدفون بلوتوث است.

در هر حال به گفته اپل در صورتی که کاربران بخواهند از این هدفون جدید همراه با محصولات تولید شده توسط سایر شرکت‌ها استفاده کنند، “جادوی این هدفون‌ها را از دست خواهند داد”، به این معنی که کاربران نمی‌توانند از مراحل تنظیم بسیار ساده، انتقال یکپارچه از یک دستگاه به دستگاه دیگر، سیری و غیره بهره مند شوند. در نتیجه به گفته اپل اگر از هدفون‌های جدید AirPod در کنار سایر دستگاه‌ها استفاده کنید، حس استفاد از یک جفت هدفون بی سیم معمولی را خواهید داشت.

به این ترتیب کاربران باید تصمیم بگیرند که آیا حاضر هستند برای استفاده از هدفون‌های معمولی تولید شده توسط اپل مبلغ ۱۶۰ دلار را بپردازند یا نه، در حالی که گزینه‌های بسیار ارزان قیمتی دیگر نیز در بازار وجود دارد.

منبع: تک شات