با نزدیک شدن به رویداد سپتامبر اپل، که البته هنوز رسماً تایید نشده، شایعات در خصوص آیفون به اوج خود رسیده و اینطور که به نظر می رسد می توان در مورد آیفون های آینده انتظارهر ویژگی را داشت.

در گزارشی که در Nikkei Asian Review منتشر شد، از قول منبعی آگاه ادعا شده است که اپل در سال ۲۰۱۷ سه آیفون جدید را معرفی خواهد کرد، که یکی از آنها اسمارت فونی ۵٫۵ اینچی یا بزرگتر است که هر دو لبه آن خمیده است؛ دقیقاً مشابه آنچه در گلکسی نوت ۷ و گلکسی اس ۷ اج دیده ایم.
این منبع پیش بینی کرده است که دو گوشی دیگر از نمایشگر تخت ۴٫۷ و ۵٫۵ اینچی برخوردارند که اندازه ای مشابه با آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس دارند. این اطلاعات بدین معنی است که اپل استراتژی سامسونگ را دنبال خواهد کرد. سامسونگ نیز برای نخستین بار گلکسی نوت اج را در سال ۲۰۱۴ بعنوان یک پرچمدار معرفی کرد که تغییری اساسی در سری گلکسی اس و گلکسی نوت بود.
با وجودیکه در این گزارش مستقیم ذکر نشده اما به نظر می رسد که اپل هم باید برای آیفون های خمیده به نمایشگرهای اولد روی بیاورد که چند وقتی است شایعاتی در خصوص آن شنیده می شود.
در این گزارش اطلاعات دیگری در خصوص آیفون سال آینده ذکر نشده ولی همین بخش از اطلاعات را هم بهتر است به عنوان یک شایعه تایید نشده بپذیرید.
البته مواردی وجود دارند که این گزارش و اطلاعات آن را قابل قبول می نمایانند. اول اینکه اپل چندین پتنت برای محصولی با نمایشگر خمیده را به ثبت رسانده است. و این نخستین باری نیست که این غول کوپرتینویی چندین قدم عقب تر از سامسونگ حرکت می کند. اگر خاطرتان باشد اپل واچ حدود یک سال پس از معرفی اسمارت واچ های Gear سامسونگ عرضه شد. نکته دیگر اینکه، در این مدت شایعات زیادی شنیده شده است که سری آیفون امسال که احتمالاً آیفون ۷ و ۷ پلاس و یک مدل سوم هستند، شباهت بسیاری به آیفون های فعلی خواهند داشت و اپل تغییرات کلی و فاحش طراحی را در آیفون سال آینده پیاده خواهد کرد.
همه این ها به چه معنی است؟ با معرفی گلکسی نوت ۷ باید قبول کرد که دوران نمایشگرهای خمیده از راه رسیده است. اگر اپل بتواند محصولی با نمایشگر خمیده با قابلیت هایی بهتر از محصولات مشابه سامسونگ معرفی کند، طرفداران برند اپل را بسیارخشنود خواهد کرد. اما فعلا بهتر است منتظر رونمایی از آیفون ۷ در چند هفته آینده باشیم.

منبع: تک شات